Home / DUYURU / KYK kredi borcu erteleme nasıl yapılır?

KYK kredi borcu erteleme nasıl yapılır?

KYK kredi borcu erteleme işlemi

Hepinize selamlar. Üniversite hayatı boyunca alınan öğrenci kredileri ödeme zamanı gelince işsiz mezunların çoğu KYK borcunu erteletmek istiyor. Unutanlar veya kredi borcunu ödemek istemeyen kişilere ilerleyen yıllarda yüklü miktarda faiz çıktığını hatırlatmak isterim. Bunu önlemek için deKYK kredi borcu erteleme dilekçesi yazarak kuruma yollamanız gerekmektedir.

kyk_borc_erteleme

KYK kredi borçlarının geri ödemesi mezuniyet tarihinden 2 sene sonra yapılmaktadır. Bu süre içinde iş bulamayan mezunlar her yıl dilekçe ile kuruma bildirmeleri şartıyla toplam 10 seneye kadar kredi borcunu erteleyebilirler. Ayrıca geri ödeme süresi erkek öğrencilerin askerlik dönemine rast gelmesi sebebiyle geri ödemeyi aksatan mezunlar da kuruma yazılı müracaat etmelerin halinde yıllık ÜFE yani faiz uygulanmadan askerlik dönemi sonuna kadar borçları ertelenmektedir.

KYK kredi borç erteleme işlemi nasıl yapılır?
Öncelikle sayfanın alt kısmında yer alan kredi borç erteleme dilekçesini yazdıktan sonra dilerseniz posta yoluyla dilerseniz de elektronik posta yoluyla dilekçenizi KYK’ya gönderebilirsiniz.
Posta adresi: Söğütözü Mahallesi 2176 Sokak No:25 Çankaya/ANKARA
E-Posta ile: http://www.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/krediMailGiris.do linke tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girip gönder butonuna basarak işleminizi yapabilirsiniz. Konuyla ilgili aklınıza takılan bir soru olursa da KYK Çağrı merkezi numarasını (444 19 61) arayabilirsiniz.

KYK kredi borcu erteleme dilekçesi örneği

kyk-borc-erteleme-dilekce-ornegi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Askerlik işlemleriyle ilgili dilekçe örneği

askerlik-kyk-borc-odeme-dilekcesi

About admin

Check Also

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı

MEB’e başvurarak mülakata giren öğretmenlerin mülakat sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin atama tercihlerinin alınmasından sonra MEB atamaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.